Как да изберете първите обеци за дъщеря си?
Искам да осигуря на дъщерите си най-доброто от всичко: купувайте най-модерните дрехи и подарявайте красиви бижута. Ако дъщеря ви все още не е пробила ушите си, трябва да помислите на каква възраст е по-добре да си пробиете ушите и след това да изберете правилните обеци, за да наречете младата дама малка принцеса.
Материали, параметри и грамаж на детските обеци
Първото нещо, което мама и татко трябва да разберат е, че спестяването на първите обеци е вредно за детето им. Опциите от пластмаса и съмнителни евтини сплави изобщо не трябва да се разглеждат. Бижутата често причиняват раздразнение и кожата отнема много време, за да заздравее. Струва си да се даде предпочитание на бижута от благороден метал. Например сребърните обеци са хипоалергенни и бактерицидни, така че са идеален избор за бебе дори с чувствителна кожа.
Няма нужда да купувате твърде масивни и тежки бижута. Те не само ще бъдат неудобни, но и могат да причинят нараняване, да издърпат ушните миди и да разширят дупките в тях. Оптималното тегло на първите обеци е 2 грама за двете уши. Малките спретнати копчета не се усещат при носене. Освен това обемните бижута на малките детски уши говорят повече за родителско самохвалство, отколкото за грижа.
Дизайн на детски сребърни обеци
Външните дизайнерски характеристики на линиите обеци за момичета са впечатляващи. Има различни вариации с:
- Инициали.
- Флорални мотиви.
- Приказни герои.
- Животни.
Най-често срещаният и удобен вариант през първите месеци на носене са шипове с една малка вложка. Дизайнът на бижутата трябва да съответства на възрастта на дъщерята.
Кога да пробиете ушите си?
Трябва да подходите много внимателно към придобиването на първото си бижу. На първо място родителите трябва да се тревожат за здравето на детето и едва след това за красотата на бижутата. Говорейки за безопасността на бижутата, не може да не споменем вечната дилема: трябва ли да пробиете ушите си в ранна възраст или да изчакате, докато дъщеря ви поиска?
Препоръчваме да вземете решението си въз основа на психо-емоционалното състояние на бебето. Ако е раздразнителна, по-добре е да не я безпокоите повече. Но ако дъщеря ви е достатъчно спокойна, тогава има голяма вероятност пиърсингът на ушната мида да не бъде по-забележим за нея от ухапване от комар. Има плюсове и минуси на пиърсинга на различни възрасти:
- До една година. Детето все още не разбира какво се случва. Благодарение на това няма страх. Няма да има трудности при лечението на пункцията, тъй като бебето все още не може да избяга от такива процедури. Но дъщеря може да докосне ушите си, ако причиняват дискомфорт, което увеличава риска от инфекция или нараняване на лоба. Ако решите да си направите пиърсинг толкова рано, направете го през топлия сезон, когато детето ви няма нужда да носи шапка.
- 1-3 години. Бебето различава предметите и може да посочи обеците, които харесва. Болката от пункция може лесно да се премахне, като ядете сладкиши или си купите нова кукла. Но има голяма вероятност дъщеря ми да бъде капризна, защото пункциите ще трябва да се третират два или три пъти на ден.
- 5-8 години. Ушният хрущял е оформен, което означава, че бебето не е застрашено от асиметрия.
В по-късна възраст, благодарение на вече оформения си вкус, дъщерята сама ще може да реши какви обеци иска да носи.